Květen 2012

Roman Baláž:

Bilancování měsíce

DUBEN 2012:

1. 1.úterý MČR v dogtrekking/maratonu Pustevny 42,195 km 4.02,57 hod. 1.místo 1.místo

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Duben 2012

Bilancování měsíce DUBEN 2012:
Hlavní závod v dubnu a jeden z vrcholů sezóny 2012 jsem vyhrál a také si splnil dlouholetý sen v zaběhnutém čase.Jako druhý a třetí úspěch tohoto měsíce hodnotím že jsem si vyzkoušel SUPER VODIČE pro Adélu Esentierovou, která tímto způsobem vyhrála Veřovickou 10 v kvalitním čase 39,12 min. a také že vyhrála Mistrovství Moravy a Slezska v silniční 10 v Dolní Lhotě kde jsem jen z části dělal vodiče.Jinak po SUPER výborných výsledcích od zimy do konce března jsem zaznamenal především po dubnovém DOUBLE Šlapanickém EXTRÉMU 82 km a 45 km po delší době bohužel větší výpadek ve výkonosti, který trval celý zbytek tohoto měsíce.Únava ze všech závodu se projevila a musel jsem polevit v závodním tempu a také jsem přestal mít chuť závodit naplno.Také jsem za duben naběhal na mé poměry nadprůměrný počet km.V květnu po odběhnutí MČR v dogtrekking/maratonu na Pustevnách 1.5. budu snížovat km a více odpočívat a hlavním úkolem první půlky měsíce bude dostat se ze závodní apatie a nabudit se znovu postupně na dva mé červnové velké běžecké vrcholy v zahraničí.Tyto jarní krize mě každoročně potkávají, ale letos to přišlo o něco dříve a také to trvá déle než býva obvyklé už je to skoro celý duben.Koncem května bych se už tradičně měl dostat opět do běžecké tempové pohody.

p. den název akce km čas důl. kat. celk.
1.   6.pátek 1.závod MČR v dogtrekkingu LONG Šlapanice 82 km 8.29,47hod. 1.místo   1.místo

Doplnění výsledků:

Čas 8.29,47 hod. který jsem dosáhl ve Šlapanicích na dogtrekkingu s leopardicemi Lajkou a Lolou je nejrychlejší absolutní čas v 11 leté historii tohoto sportu u nás.Doposavaď byl nejrychlejší čas kolem 9,35 hod.Oficiálně musí mít trasa závodu min. 80 km.Splnil se mi dlouholetý sen a to zaběhnout LONG závod pod hranicí 9,00 hod. , aby tam byla ta vytoužená osmička na začátku :-).Splněno.

MID závod Maraton ve Šlapanicích jsem mohl vyhrát, ale dělal jsem vodiče Adéle Esentierové, která celkově vyhrála ženy.Navíc jsme oba zabloudili a přeběhli trasu asi o 3 km proto jsem skončil až na 3.místě celkově.

Na Veřovické 10 jsem dělal SUPER VODIČE Adéle Esentierové kde jsme běželi na osobní rekord, který se ji těsně nepodařilo zaběhnout pro náročnost tratě, ale Adéla vyhrála celkově ženy.

Na Dolnolhotské 10 jako Mistrovství Moravy a Slezska jsem dělal vodiče Adéle Esentierové kde jsme běželi na osobní rekord, který se ji nepodařilo zaběhnout pro horko a náročnost tratě a na vítězství v mistovství, které se podařilo Adéle vyhrát a celkově skončila na 2.místě za maďarkou a stala se tak Mistryni Moravy a Slezka pro rok 2012 v silničním běhu na 10 km.

Celkově jsem naběhal v 9 závodech závodních 202,5 km (oficialně 199,5 km-přeběhnutí tratě o 3 km ve Šlapanicích na MID-Maratonu)