Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pustkovecká zimní 8

23. 2. 2011

EXTREME EXPRES :

Zatím jen neof. zprávičky ze závodu:

8,1 km závod Ostrava-Pustkovec.Muži 1.místo Baláž Roman 31,09 min.2.místo asi Tomáš Rajda 31,29 min. a 3.místo Kazimierz Grycman 31,49 min.Časy jsou zatím odhadem +- 2s.Ženy 1.místo Ivana Zbořilová.Na 2.místě doběhla Renáta Bachroníková.

Výsledky a časy jsou zatím neoficiální.

Byla zima -8°C ,ale bylo fajn a běželo se na poprašku sněhu a také po asfaltu.Absolvovali se 4 okruhy.Mráz asi odradil některé běžce a bylo nás asi tak hrubým odhadem kolem jen 25 běžců.Kdo přišel tak ale nelitoval.Jen se mě zdalo dnes nějak divné ovzduší a hůř se dýchalo.Renča B. skončila myslím na 2.místě.Daniela nemocná-nedorazila a Vašek B. doma řešili zabouchnuté dveře a hasiči jim to prý až za 2 hod. otevřeli.Takže Vašek běhal asi tak jen po schodišti doma.Není vždy vše jak si naplánujeme.Ja zas odjel sám bez Adély,která hlídala 8 mimin.Takže nakonec vše jinak.

Více informací z dnešního závodu přineseme zítra.

Závod z pohledu Romana Baláže:

Tento závod jsem měl v plánu jako poslední kvalitní tempovou přípravu před sobotní Rohalovskou 10.Po pondělních a úterních intervalech to mělo byt to poslední kvalitní tempo co jsem si naplánoval.Ráno jsem s HOLKAMA vyklusal v solidním tempu 5,3 km a těšil se na poslední kvalitní trénink a taky na to že tímto to skončí a ve čtvrtek už budu jen sklízet ovoce treninkových dávek tím že si zaslouženě polevím v tréninkovém tempu i kilometráži.Na večerní běh v Ostravě-Pustkovci jsem měl jet v 16,00 hod. v sestavě Ja,Adi,Daniela a Vašek.Vše bylo však úplně jinak a ja vyjížděl z domů v 16,10 hod. úplně sám.Adéla zůstala u štěňat a taky se ji nechtělo do toho mrazu a jak jsem se později dozvěděl tak Daniela nějak lehce onemocněla a Vašek uvízl doma u bytu kdy si asi všichni nějak zabouchli klíče a po 2 hod. se to teprve podařilo otevřít za pomocí hasičů.Jel jsem tedy sám a bez aspoň Adély je to pro mne nezvyklé a takové prázdné kdy mě chyběl vždy ten náš strategický rozbor toho co nás čeká,který vždy vedeme při jízdě na nějakou akcičku.Na Rudné silnici jsem si překontroloval na světelném digi displeji firmy liftcom že domácích -7,3°C za naším oknem je v pořádků a na velkém displeji na zdi budovy svítilo o něco tvrdších -8°C.Po příjezdu na místo závodu v 16,25 min. tam byli jen Otta Seitl a Jarmila Matonová coby pořadatelé a z běžců nikdo.Všichni zase dorazí až tak akorát těsně před startem.Není se co divit venku je dost mrazivo.Využil jsem času k důkladnému rozběhu 3 km kde jsem v závěru prokládal tento rozběh 4x50m rychlejšími úseky.Při rozběhu jsem běhal dost navlečený a tak se mě zdálo že jsem takový pomalý a nerozběhaný.Tento stav však dobře znám že stačí jen ty slupky ze sebe postupně svlíkat a hned se tělo rozjede ryhleji.Oběd jsem už nějak moc necítěl což býva vždy můj menší problém že v těchto startovních hodinách kolem 16,00-17.00 hod. vždy ještě cítím jak tělo pracuje na zpracování kvalitní porce odpoledního jídla.Toto však bylo v pořádku a opravdu po sundání bundy jsem se cítěl už jen v tenké mikině dost rychlý a rozběhaný.Navíc jsem byl sám a docela klidný a soustředěný a to když jsem s Adélou,psy a Aničkou pořád něco řešíme a je to prostě jiné.Taky jsem si hodně věřil,protože v těchto teplotách ja běhám úplně stejně jako by bylo normálnější přijatelnější běžecké počasí.Pro dnešek jsem měl připravenou taktiku být co nejvíce trpělivý a zrychlit opravdu až dost pozdě někde až na 5-6 km.Taky jsem se nechtěl však moc flákat aby to mělo smysl kvalitního tempa na sobotu.Bohužel ten mráz přece jenom omezoval chuť běžet nějak již od startu naplno.Pokračování...  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář