Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové kompresní ponožky pro zlepšení výkonů.

3. 7. 2010

Když jsem před nedávnem pozoroval jak pár běžců používá kompresní podkolenka byl jsem hned skeptický a viděl to jako nějakou komerční novinku a moc se mě to ani na běžcích nelíbilo a připadalo mě to jako za doby minulé jak chodili turisté po horách v pletených podkolenkách a třičtvrtečních kalhotách -golfkách.Přímo mě tato kombinace oblečení nějak odpuzovala a zařazovala do kategorie turistů-důchodců.

 

Obrazek

 

Obrazek

NON-STOP běh hrebeňom Nízkých-Tatier 49 km/Trangoška-Donovaly.

Adéla Esentierová suveréně a jako první Češka v historii závodu tento nejtěžší horský maraton na Slovensku vyhrála a zanechala skvělou vizitku našeho EXTREME týmu mezi horskými specialisty.K tomuto výsledku ji pomohly také kompresní ponožky,které se osvědčily hlavně v prudkých kamenitých sebězích.Již na druhý den po tomto těžkém závodě,který je o mnoho těžší než napřiklad klasický silniční maraton byla schopná normálního běhu-výklusu bez klasických potížích nohou po takovém těžkém terénním běhu.

Když mě na Hranické 20 letos nabídl Petr Vabroušek vyzkoušet si kompresní ponožky americké výroby SL3S trochu jsem váhal,ale jelikož zde začínalo mé zranění levého lýtka tak jsem si řekl že to zkusím jestli mě to pomůže i na toto.Hned ze začátku jsem si řekl že budu k této novince při testování přísný a první závěry si nechám pro sebe a budu opravdu pečlivě sledovat jestli je na tom co se píše o ponožkách pravda a jestli to není jen nějaká obchodní psychologie a vsugerovaní si nějakých už předložených pocitů atd.

Už jsem v těchto ponožkách absolvoval hodně závodů a několik tréninků a zkoušel i jak působí na výkon jejich nasazení 3 hod. před závodem a také jako rychlejší regenerace 3 hod. po závodě je nechat na nohách jak píšou na stránkách těchto ponožek.

Takže jsem usoudil že už bych mohl prezentovat nějaké mé první pocity a zkušenosti.K ponožkám LS3S se ještě vrátím každopádně všeobecně můžů o nich tvrdit že pomáhají a v několika bodech výrazně.Pak jsem našel 1 nedostatek a další problém o kterém se moc nemluví a je to spíše problém kosmetický.Později v recenzi vysvětlím.Prostě pořízením těchto ponožek nic nepokazíte a prostě si v několika procentech s kombinací dalších jiných doplnků pomůžete opět o nějaké to procentíčko k lepší výkonosti a o to tu jde předevšim.

Včera jsem obdržel první vzorkové kompresní ponožky od firmy Lowellpro která oblíká náš TEAM.Ponožky jsou v bílém a nebo černém provedení a doplňující pěkné barevné nápisy EXTREME ,COMPRESSION a Lowellpro.Zajímalo mě srovnáni proti nejvychvalovanějším LS3S.Tyto ponožky budou volně v prodeji firmy a v další fázi budou upravené i pro náš oddíl v podobě přidáním oddílových nápisů aby zapadly do letošní kolekce našeho oblečení.

Obrazek  Obrazek  Obrazek

Na obrázcích jsou už ponožky po dvojím běhání v lese a ručním přeprání.Tak to berte jen jako zatím ukázku jak ponožky vypadají.

Obrazek  Obrazek

Zde jsou mé první poznatky:

 

Nechci aby to vyznělo jako nějaké konkurenční srovnání s jiným výrobkem.Takže jde o mé osobní pocity a poznatky výhradně založené na vlastním pozorování a věnované jen tomuto modelu.

Vzhledově moc pěkné prošití a celkově propracované-zesílená špička chodidla a pata z materiálu ,který se nemá trhat.Elasticky jsou na úrovní LS3S jen jsou dropek tenčí a nezpevňují tak silně okolí kotníku.Jako material Jsou velmi příjemné na kůží a působí velmi pohodlně a uklidňujícím pocitem.

Dnes při rychlostním tréninku 400m úseků jsem cítěl nohy jako v bavlnce a přirovnal bych to jako bych měl nohy lehce v parafinovém teplém zábalu a takové uvolněné svaly a taky jsem méně vnímal nějaké větší otřesy při došlapu při intervalech.Moc příjemný pocit i při výklusu.Dnes bylo hodně horko v lese a tak jsem vyzkoušel u studánky po intervalech kdy mě už čekal jen výklus domů si ponožky celé namočit do ledové vody a byl to super nápad.Celý zbytek asi 15 min. výklusu to perfektně chladilo nohy a ten chlad držel výborně v ponožkách ještě doma tak 10 min. po doběhnutí.Jinak v botě jsem pozoroval při běhu jak je ponožka na chodidle velmi pohodlná a příjemná na pocit.V lesích je v tomto období spousta komáru a i tyto ponožky ač by člověk očekávál ochranu proti píchnutí komára sem tam nějaký ten komár prostě propíchne ,aby vám usrknul trochu krve:-)

Tak to jsou jen první pocity z nových ponožek a mám na to ještě celý týden abych je pořádně otestoval.

Roman/HOLKI

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

www.dayu99.com

(jack chou, 30. 12. 2013 2:22)

Dear Sirs,


We are a professional Compression Stocking Manufacturer in Taiwan with 20 years experiences.


We specialized in manufacturing and designing all types of stockings/supports for Medical & Sports.

Please see attachment for some of our representative products or you may visit our website

at: http://www.jianisox.com for more information.

Free samples are available upon request.
Please feel free to contact us for any assistance. Hope to establish a long-term & mutual beneficial relationship with you in the near future.


Look forward to hearing from you soon.


With best regards,


jack chou


Da Yu Enterprise Co., Ltd.

http://www.dayu99.com
TEL :+886-4-8760680 #103

FAX :+886-4-8760683
E-mail / MSN : jinni03@dayu99.com