Jdi na obsah Jdi na menu
 


9.5.-15.5.2011 Náš trénink

10. 5. 2011

 

 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

10.5.2011 úterý:

Celkem: 12,5 km 

1.fáze: 12,5 km vytrval. + volně výklus po maratonu

1.fáze:

Druhý volný výklusový trénink po Pražském maratonu/ještě trochu pomalý běh a únava/náš kamarád zajíc/docela teplo/HOLKI a jejich běh po delší pauze:

Po včerejších ještě výklusových 12 km v Praze jsme dnes nastupovali na trénink opět po delší době v Bělském lese v Ostravě.Po pořádném spánku a mé ranní návštěvě zubaře jsme vybíhali v 11,27 hod. a bylo už trochu horko.HOLKI od čtvrtku neběhali a tak jsem byl zvědavý jak půjdou.Tyto pomaratonské výklusy mě někdy moc nebaví ,protože běžím slabě a není moc energie a je to jen opravdový výklus.Tělo to však potřebuje a tak se přizpůsobují a vždy věřím že do dalších následujících dnů bude líl a líp.Dnešní tempo bylo už přece jenom rychlejší než včerejší v Čákovicích u Prahy.Běželi jsme lehce přes 4.35 min./km a už to vypadalo i jako běh:-).Potkali jsme našeho známeho ochočeného zajíce jak se proménadoval v jeho asi rajónu,protože ho potkaváme zase na stejném místě jako minule.Na 9 km sbíhame ke studánce pod Kolibou kde se občerstvujeme.Celkově se cítím spokojený že jsem 12,5 km vůbec uběhl a nemusím dnes už běhat žádnou další fázi.Přece jenom jsem unaven i ze včerejší večerní jízdy autem z Prahy a že jsme šli poměrně pozdě spát.Dnes jsem i trochu studoval výsledky Pražského maratonu ,ale spíše se snažíme už přepnout na režim po maratonu a na další závodní program a nějaké závěry a vyhodnocení našeho vystoupení v Praze nechávám trochu uzrát až pominou emoce apd.Jinak HOLKI dnes nepředvedly žádnou nadrženou jízdu po jejich přestávce v ,,ozdravném pobytu" u mých rodičů kde se určitě pořádně za ty 4 dny najedly a odpočinuly.

                      bratislava-maraton-2011.jpg

12,5 km             Ø 4.34,8 min.            č. 57,15 min.

 

 

 

12.5.2011 čtvrtek:

Celkem: 15,5 km 

1.fáze: 9,8 km Tempová vytrvalost + rychlost + specialní síla

1.fáze:

Opět horko/HOLKI nestíhaly/výborné časy/trestné schody navíc:

Dnes opět vedro a vyrážím po Adéle na stejný trénik co šla ona.Opět je to dnes pestré a po 4 km rozběhu nás čeká 2x400m rychle a 4x200m taktéž.Po doběhnutí domů 3x11 pater věžáku a pokud nesplníme limit ja 1.04 min. a Adéla 1.10 min. tak 1x celé schody za trest navíc.To bylo jen takové nastínění dnešního dopoledne.Celkově tedy na nás čekalo 9,8 km.Adéla hlásila časy rozběhu kolem 4.00 min. a 400m úseky ji moc nešli a tak jsem se dnes musel utkat sám jen s časem a Adéla laťku proti včerejšku nasadila moc nízko pro mne.S HOLKAMA dáváme 4 km rozběh za 15,42 min. a vše tedy pod 4.00 min. na km.Je horko ,ale jde nám to a není to ale takové nadšení jako včera kdy byl asi nějaký zázračný den u nás obou.HOLKÁM se moc do úseku nechce a myslí si že tady zase skysnem na plno úsecích jak bývá zvykem,ale netuší že to půjdeme na naší lesní dráze jen 2x.Čtyřstovky se bojím té první kdy většinou zaspávám tempo a výsledný čas je slabší.Teď mám úkol si to vše pečlivě pohlídat a dobíháme za 1.17 min.Marika pobíhá zleva doprava a tempo je na ní vysoké.Druhou čtyřstovku dobiháme za 1.18 min. a HOLKI mě docela brzdí a vůbec netahají.Ony ve vedru prostě nemakaj naplno.Dvoustovky chodíme za 37/35/37/39 s. a úkol je tedy 100% splněn.HOLKI spěchají na vodu ke studánce pod Kolibou a pořádně pijeme a osvěžujeme se.Ve stínu v lese je to příjemné kolem 20°C ,ale na otevřených místech je opravdu vedro.Posledních 2,750 km už běžíme jen vytrvalostně a HOLKI jsou šťastné že to mají za sebou a doma zalezají rychle pod postele a vynucují si soukromí.Ja se těším i bojím schodů a zvýšených nároků oproti včerejšku.Úkol je zaběhnout první úsek hned pod 1.04 min. a vyhnout se dalšímu trestnému výběhu.Neplním a vybíhám za 1.06 min.Do háje musím to jít tedy 4x a to se mě tedy nechce.Zkouším nějakou výmluvu abych nemusel ,ale svědomí je silnější a žádné taktické vyhnutí nakonec nepříjmá mé podvědomí.Jsem trochu naštvaný že jsem si to nepohlídal,ale první úsek je vždy opět ošidný než se člověk rozjede a přepne na běh do schodů.Asi kolem 8 patra je silná vůně bábovky a někdo tedy bude mít po obědě dobrůdku.Uvažujíí že chci taky buchtu po obědě,ale Adéla už je s malou na nákupech tak bude asi něco jiného sladkého po obědě.Další úseky zrychlují za 1.03 min. a říkam si proč to nešlo hned při prvním takto rychle.Další úsek za 1.02 min. a další je rozdělený na dvě fáze do 6 patra kde spočnu 20 s. a jedu dál.Časy 30 s. a 27 s. jsou výborné a dostavám se v součtu časů pod 1 min. na celé schodiště na nějakých 57 s.Jsem rád že to mám za sebou doma hned útočím na ledničku na připravené aminokyseliny a ionťák a gainer s kakaovou příchutí a těším se na oběd a na to že si odpočinu.Jsem uspokojený že se mě podařilo uhlídat rychlé mezičasy a ne vždy po maratonu teprve čtvrtý den to jde tak v pohodě.

 

 

2.fáze:

 

Večer jsem zařadil výklus s Leopardama tedy B týmem Cantem a Lajkou za šera a už za přijatelnějšího chladnějšího vzduchu v lese.Je to trochu rozdíl od mém smečky HOLEK kdy Cant i Lajka to považují za loveckou výpravu.Taky když mě 2x zabrali tak mě pěkně potáhli a v tom druhém případě jsme zajíce dokonce předhonili a ten usoudil se raději otočit zpět va vklouznout rychle do houští.Dnes mě to i bavilo a to byl asi tím že běžím jen plánovaných 5 km a které jsem překonal na 5,4 km.Tempo kolem 4.35 min./km takže pohodička.Pro mne je to oživení když si mohu měnit psy a kdo se dnes mohl např. proběhnout vre dvou fázích se čtyřma psama po les?.Docela si to luxusní běhání uvědomují a vážim si toho.Se psama je prostě pořád co dělat a sranda.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

11.5.2011 středa:

Celkem zatím : 9,9 km 

1.fáze: 9,9 km tempová vytrvalost + spec. síla

1.fáze:

Začináme nový cyklus zaměřen na kopce/překvapivě kvalitní trénink/první kopečky a schody v paneláku/únava je pryč/Plitvický maraton se blíží/Adéla nejlepší maratonkyně u nás-zatím jen úvaha?: 

Dneska byl na programu první trénink po Pražském maratonu.Začináme nový cyklus zaměřený na běh v kopcích s prvním vrcholem 4.6. v Chorvacku na Plitvickém maratonu.Adéla šla běhat přede mnou a přiběhla z tréninku s docela kvalitními časy a pocitem že to šlo dobře.Vůbec není unavená po maratonu a ja se cítěl trochu ještě tedy včera a v pondělí unaven tak jsem se trochu zlekl těch jejich mezičasů a čekal jsem že budu mít problémy na stejné trati dosahovat podobné časy.Oba jsme běželi kvalitnější 3 km rozběh a pak jsme vymetali všechny krátké kopečky v Běláku a běhali je svižněji bez měření časů a po doběhnutí domů jsme každý ještě zdolali na čas 2x11 pater v našem domě.Ja už chytil trochu horko s HOLKAMA ,ale překvapivě to šlo dnes stejně jako Adéle tedy bez únavy a plný síly v nohách.Bylo to pro mne velké překvapení a tak jsem se do toho pořádně obul a rozběh jsem běžel stejně asi jako Adéla 3 km za 11,50 min.V kopečcích jsme si hráli a ja se snažil běžet rychleji.U studánky jsme se napili a pokračovali dále asi jsme zdolali tak 9-10 úseku do kopců a moc mě to bavilo.Včera jsem byl opravdu ještě taková pomaratonská troska.U mě se sečetli asi ty dva maratony v týdnu posobě Pustevny a Praha a Adéla je velmi nažhavená po Pražském maratonu a pozitivně naladěná tak asi celkově více zregenerovala a navíc neběžela Pustevny tak kvalitně jako ja a více šla na pohodu.Tímto si vysvětluji že tentokrát moje tělo pomaleji regeneruje než je zvykem po jiných maratonech.Doma jsem se těšil ještě na ty schody kdy Adéla šla 1.13 min. a 1.10 min.Dal jsem je opět překvapivě dobře za 1.07,9 min. a 1.04,5 min. a šlo by to i rychleji.Takže to byl dnes trénink velkých překvapení a plný sil a to máme jen tři dny po maratonu.Přemýšlel jsem během běhu proč mám najednou tolik síly a jediné vysvětlení je v kvalitní výživě co jsme jedli v Praze a co Adéla v posledních dnech tvoří za různé pokrmy hodně se zeleninou a různé naklíčené věcičky do polévky a proteinové polévky a taky hodně kuřecího masa,filety a lososy.Jinak v tomto týdnu srovnaváme s Adélou tréninkové dávky a tedy chodíme všechno stejně jen časy si každý běhá podle sebe a nebo podle plánu.Po Pražském maratonu věřím že se Adéla může už příští rok stát nejlepší českou maratonkyni a na Pražském maratonu bude na bedně s časem pod 3,00 hod.Teď skončila v MČR na úžasném 4.místě a na stupně a  aby ji hráli hymnu na Staroměstském náměstí ji chybělo jen 1,15 min.Ona si to vše velmi hodně uvědomuje a chce toho dosáhnout.Až poběží hlouběji pod 3,00 hod. tak si vyzkouším roli vodiče a to mě bude tedy bavit běžet se svým miláčkem někde kolem 2,50 od. to je můj dávný velký sen.Zapoměl jsem ještě pochválit HOLKI že dnes i přes vedro šli lépe než včera.Dnes jsme dali ještě přednost kvalitnímu delšímu spánku a tak jsme vyrazili na trénink trochu později.V příštích dnech už budeme chodit brzo ráno kdy je ještě chladněji.

tour-de-krkonose-2010.jpg

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář