Jdi na obsah Jdi na menu
 


9.4.2011 Hranická 20

8. 4. 2011

Tisková zpráva pro média:

EXTREME EXPRES:

Přinášíme ty nejrozsáhlejší a hlavně objektivní zprávy z našeho běžeckého dění v ostravském regionu:

Hranická 20:

9.4.11-hranicka-20-012.jpg

Již jubilejní 40. ročník vytrvalostního závodu Hranická 20 vyhrál celkově Tomáš Bláha z AK Asics Kroměříž v čase 1.09,48 hod.Na 2.místě doběhl Václav Bitala z Lašského běžeckého klubu Kopřivnice v čase 1.10,26 hod. a na 3.místě doběhl polský běžec  Tomasz Chawawko  1.10,32 hod.

 

V ženách vyhrála Adéla Esentierová z Baláž EXTREME-TEAM Ostrava v čase 1.24,04 hod. před Janou Žaludkovou z Autor Tufo Zlín 1.28,09 hod. a na 3.místě celkového pořadí žen doběhla Marie Hynštová z AH Výškov 1.29,31 hod.

Startovalo 99 mužů a 17 žen (1 nedokončil) celkově 116 běžců. 

Počasí chladnější výborné a místy silný vítr,ale nebylo to tak v lese hrozné.Celkově dobrá akce.

Zpravodajství z Hranické 20 z pohledu našého oddílu:

Adéla dnes zaběhla famózně a vyhrála celkově ženy s velkým náskokem a ve výborném čase na kopcovité trati 1.24,04 hod.Čekala sopeřky typu Kociánová,Pastorová,které loni sváděli souboj o 1.místo až do konce závodu a byla na ně silně nabuzená a tak jen pro srovnání zaběhla skoro zhodný čas sama v souboji s časem jako obě zmiňované loni.Do obrátky vyčkával za Janou Žaludkovou ,která si držela asi 100 m náskok na Adélu.Jana asi trochu přepálila první část tratě kdy se hodně klesá do obrátky a v druhé časti Adéla této druhé běžkyni  v cíli nadělila 4.05 min. a celkově tedy startovalo 17 žen.V mužích (celkově i s ženami 116 účastníků) jsem skončil v kat. 40 na 6.místě v silně obsazené kat. co do kvality i počtu účastníků v čase o 37 s. lepším než loni tedy 1.16,25 min.Není to výmluva,ale např. souboj o mnou netušící 5.místo jsem na cílové rovince nechal být a tak jsem o 5 příčku přišel nevědomky o pouhých 7 s.Chci tím jen poukázat dle výsledků naší kat. že je tam spousta nových kvalitních běžců kteří dosáhli věku 40 let a začínají vystrkovat růžky a ja ty nové některé běžce v naší kat. ani neznám.Čas jde rychle dopředu a veteráni jsou i takoví běžci u kterých jsem si to ani nedokázal před několika lety představit (Marek Škapa,Petr Wala atd.).Pódium dnes nakonec bylo protože se v této kat. vyhlašovalo 7 nejlepších běžců.Roman Žídek skončil v kat. A na 52.místě v čase 1.52,20 hod.Toť zatím vše.

9.4.11-hranicka-20-009.jpg

Kat. muži 40-49 let

Dnes měli premiéru i naše nové oddílové elastiky a elastické rukávy v nadčasovém provedení pod názvem PREDÁTOR Design Baláž Roman

 

O Hranické 20 na behej.com (www.behy.cz):  
 

Hranická dvacítka: V silném větru nejlépe Blaha a Esentierová
44. ročník Běhu vítězství a 40. ročník Hranické dvacítky v hlavním závodě na 20 km ovlivnil na již tak náročné trati i silný a studený vítr. Nejlépe si s podmínkami poradil Tomáš Blaha (AK ASICS Kroměříž – 1:09:48), které v sólovém závodu vyhrál před Václavem Bitalou (LBK Kopřivnice – 1:10:26). Třetí skončil polský vytrvalec Tomasz Chawawko (1:10:32). Ženám vládla Adéla Esentierová (Baláž EXTREME-TEAM Ostrava – 1:24:04). Druhá doběhla Jana Žaludková (Author Tufo Zlín – 1:28:09) a třetí Marie Hynštová (AHA Vyškov – 1:29:31).

 

                              9.4.11-hranicka-20-001.jpg

Adéla stále vysmátá těsně  po doběhnutí Hranické 20 :-).Její sen zaběhnout Hranickou 20 za 1.19 hod. to byli její první slova po doběhnutí do cíle.Včera běžela tuto trasu poprvé a pečlivě jsem ji upozornil při rozběhu na zrádný lehký profil do obrátky ,který většinou lehce klesá ,protože kdo to přepalí tam tak zpět má co dělat to tempo udržet.Poctivě držela mnou stanovenou taktiku a taktéž zaznamenavání mezičasů pro příští rok a taky se mohla opřít o to že za posledních 14 dnů kdy trénovala skoro úpně stejné dávky a tréninky jako ja a prostě to cítěla už v nohách.Minulý celý týden naše Anička měla vyšší teploty a brala antibiotika,ja bolavý zub a do toho doma 11 psů a z toho 7 štěńat ,které se dožadovali stále pozornosti a co 4 hod. pravidelné krmení ,takže i v noci a brzo ráno.Vražedná to kombinace a my to překonali a jedeme dál:-)

V cíli Tomáš Bláha a Adéla Esentierová poskytli pro server behej.com rozhovor o dnešním závodě jak se jim běželo atd.
 

Náš dlouholetý kamarád z AK Asics Kroměříž stále pošilhává po běžeckém parťákovi a tak jsme po závodě spolu s Adélou dali s Tomášem opět řeč a velmi ho zaujal náš Leopard Cant a taky že máme ještě dvě štěňátka z našich sedmi volné a tak se konalo velké sondování kolik to žere,kolik to uběhne a pořád dokola jako vždy.Takže možná Tomáše brzo uvidíme na nějakých našich psích závodech,protože běhat pořád dokola sám to už některé běžce moc nebaví a to co zažíváme my díky našim skvělým psím parťákům hlavně v tréninkovém procesu to už zajímá čím dál tím více kvalitních běžců kteří tak trochu už tuší naší obrovskou výhodu v pravidelných kvalitních a hlavně nestereotypních trénincích ,které nám pomáhají zvládat skvělí čtyřnozí sparing partneři.Díky Cantovi jsme včera i zvládli např. při Hranické 20 v rozběhu  a výklusu dalších 9 km ,takže celkově 29 km.
 

Jinak v celostátním žebříčku jsme jako zástupci ostravského vytrvalostního a maratonského běhu stále na pěkném 6.místě v mém případě a Adéla na 5.místě.V hitparádě naběhaných km za měsíc duben jsme celkově ke včerejšímu dni Ja na 1.místě a Adéla i mezi muži na 4.místě.Adéla umí i 280 km týdně jako loni v Krkonoších na našem 60 denním zázračném runing campu,takže když chce tak EXTREME není jen náše označení TEAMU.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář