Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.2.-6.3.2011 Náš trénink

28. 2. 2011

3.3.2011 čtvrtek:

Celkem: 30 km

Dneska mě čekalo značení tratě sobotního úvodního závodu celoročního seriálu Tour de Beskydy 2011 ,,PROLOGU okolo Lysé-hory na 31 km.Počasí super azuro a tak jsme vyrazili s HOLKAMA směr Ostravice.Vyběhli jsme od transformátoru u odbočky k penzionu Sluníčko a již po 300 m nastala první nečekaná údálost že lesáci nikoho nechtěli pustit dál po silnici ,protože tam spouštěli kmeny a odkláněli všechny co mířili na Lysou-horu do prudkého úboči.Paní co to tam hlídala jsem vyzkoušel přemluvit ,ale nechtěla si toto vzít na vlastní triko a tak jsem vymyslel že celý prudký břeh jen podejdu zprava a vracel jsem se zpět po silnici.Za chvíli se řítila obrovská kláda prudce z kopce a nějak jim to nevyšlo přeskočila silnicí a řítila se přímo na nás.Byl to obrovský kmen a letělo to jako raketa a přeráželo vše co tomu stálo v cestě.Bylo to jako nějaká lavina co nás určitě zasáhne a tak jsme prchali a strom se zastavil kousek nad náma.Docela mě ta síla kmene co dokáže zaskočila a dostal jsem z tohoto úvodního nadělení silný respekt do budoucna když se bude někde např. svážet dřevo.Po opětovném napojení na silnici směr studánka jsem si musel sundat mikinu a rukavice i čelenku ,protože tady bylo jaro.Opravdu to tak působilo a my běželi po sněhu ,který vůbec nechladil.Ve stoupání asi 1 km pod Lukšincem začal byt terén hodně zledovatělý a tak jsem si nasadil MICROSPIKES a tím jsem odsoudil Mariku i Markízu k tomu že to klouzalo od této chvíle už jen jim.Musel jsem však vyhledávat okraje chodníku aby jim to tolik nepodjíždělo a nemohl jsem se rochnit v čistém ledu uprostřed a užívat si přilnavosti v tom nejtvrdším terénu.Na Lukšinci u altánku jsem zjístil že máme celkem dost dobrý čas 23,52 min. a tak jsem si dal jako cíl že zbylé 3 km na vrchol Lysé trochu máknu a dám to pod 19,00 min.MICROSPIKES drželi jak přikované a HOLKÁM to už tolik na trochu lepším sněhu neklouzalo a tak jsme opravdu běželi dost dobře.Vrchol jsme zdolali za 18,47 min. a celkově tedy na Lysou za solidních 42,39 min.Po severní sjezdovce to bylo parádní na sněhu a ledu a kolmo jsem to uháněl dolů na Malchor.Nějací dva turisti s HUSKOU kříženou s kolii nechápali jak to běžím bez podkluzování a ptali se co to mám na nohách a tak jsem ji udělal speed přednášku o této super věcičce a odkázal na naše stránky.Potěšilo mě že jeden z pánu mě řekl že mě zná a viděl jak běžím Lysacup tu dvojítou etapu na Lysou kde jsem skončil na celkovém 3.místě.Pod sjezdovkou jsem si udělal nějaké video a fotku Lysé a během 16,20 min. jsme už točili na Ivančeně dolů směr Velký kotel.Místy led střídal suchý kamenitý povrch a tak jsem několikrát MICROSPICES sundával z nohou.Od rozcestníku pod Ivančenou už jsem běžel bez těchto návleku na solidním sněhu kdy speed crossy stačili bohatě.Ve Velkém kotli byl povrch nejlepší a napadlo tam asi přes noc tak 3 cm nového sněhu a také stromy byli pěkně zasněžené jako v pravou zimu.Bylo to jen v tomto místě a seběh až na Hutě byl luxusní jako v bavlnce.za 22,52 min. jsme dorazili na rozcestí na Staškově a za dalších 9,29 min. jsme už stáli nad hotelovým komplexem Sepetná/Montér.Poslední km byl už po suchém asfaltu a celý trénink 18,5 km jsme dali za 1.39,10 hod.Autem jsem zajel na Sluníčko dojednat s paní provozní sobotní závod a pomaloučku jsem se přesouval s HOLKAMA spícimi na zadních sedadlech domu do Ostravy kde nás čekal již za 3 hod. další trénink našeho týmu.Po cestě jsem pojedl šunku s houskama a nějaké kakaové oplatky kdy jsem ještě musel za jízdy krmit i HOLKI a zapíjel jsem to ioňtákem a gainerem.V 16,30 hod. jsem pak s ostatníma vyrazil na 11,5 km trénink do Bělského lesa a měl radost kolik toho stíhám a že mám dnes celkově naběháno 30 km.Po tomto tréninku už mě Adéla chystala kuřecí polévku a grilované kuře s bramborovou kaši.Na to čokoládku,kafíčko a oplatky a ja zalehl na chvíli na el. vyhřívaci dečku za svitu infrazářiče SANITAS k telce a slastně jsem se uvolnil a relaxoval.Byl to parádni den kdy se pořád něco dělo.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

2.3.2011 středa:

 

Celkem: 16 km

 

1.fáze: spec. tempo + tempová vytrvalost
2. fáze: vytrvalost
 

1.fáze:

Opět azuro den/velmi rychlý tempový trénink/výborné nečekané časy úseků/pozitivní tónus a zvyšování sebevědomí/je třeba si zvykat na rychlejší tréninky a nebát se těch lepších časů/nabourat běžecké stereotypy:

Po včerejších večerních kvalitnějších intervalech jsem dnes ráno opět nasadil laťku dost vysoko a o tom že ji opět překonám s větší rezervou jsem trochu pochyboval.Venku opět super azuro a teplota 0,0°C až 2,7°C a na slunci ještě tepleji avšak zem perfektně tvrdá a přimrzlá a vzduch taky lehce ještě mrazivý.Cíl byl tempové delší úseky 2x500 m a 3x1 km a dostávat to nejhůře pod 3.45 min./km ale nejlépe tak pod 3.40 min./km.3 km rozběh s HOLKAMA jsme tak zvládli trochu jen opravdu na rozjetí a i tak časy výborné 4.07/3.56/3.56 min. celkově za 11,59 min.Tělo se trochu po včerejšku opravdu muselo rozhýbat-mikina šla dolů už na 1 km.To co se dělo dál tak to byla spanilá jízda kdy jsme dali úvodní pětistovky za 1.47,2 min. a 1.42,8 min. a pak 1 km za výborných 3.34,7 min. a tak jsem hned začal uvažovat že bych to zkusil celkovým průměrem na 4 km v intervalech do dostat pod 3.30 min./km.Druhý km byl opět super za lehkých 3.30,8 min. a 3 km za 3.29,4 min. a to jsem nečekal takové pohodové rychlé časy.Všechno je o max. výkonu a max. kvalitním odpočinkovém využitém mezičase a to se mě dnes dařilo.Taky sebevědomí je třeba budovat vyšší než na kterém zrovna v tu danou chvíli jsme.Další složkou velmi důležitou je jak se před tréninkem nastartujeme do pozitivního tónusu.To vše jsem dnes testoval a hranice výkonů jsou nekonečné a je třeba se na té rychlé treninkové vlně vyvézt a přepnout mozek do rychlejších sfér a rozbořit treninkové stereotypy které si každý běžec ať chtěně nebo nechtěně buduje aniž by o všech podvědomě věděl.Jinak HOLKI to dnes v pohodě stíhali a tyto rychlosti kolem 3.30 min./km jsou i při jejich vyšším věku 11,5 let stále srandou takže jsou to obrovské vytrvalkyně kdy by vystřihly kdykoliv super časy na maraton nebo závod na 100 km lepší než jsou moje osobáky maraton 2.45,05 hod. a 100 km 8.16 hod.Celkově jsme dop. naběhali 10 km.

MS v Dogtrekking/marathonu LHDT-Lysohorský maraton 42,195 kmObrazek

 

(Celkově 10 km)

Měřitelné úseky tempa: 

9,1 km   tempo  3.51,1 min./km     č.35,02 min.

4 km intervaly součet: tempo 3.31,2 min./km a na 10 km tempo 35,12 min. č.14.04,9 min.

Intervaly:

500 m  1.47,2 min. 
500 m  1.42,8
1 km 3.34,7 
1 km  3.30.8 
1 km 3.29,4 
 

2.fáze:

Cantovo čurání/dobré tempo na výklus/volnější den co do objemu/naměřování nové tratě:

Večer jsem už nechtěl HOLKI vytahovat z pelechů a tak po delší době nastoupil Cant.Moc se mu taky nechtělo ,protože ráno běhal s Adélou a teď ještě se mnou znova.Běželi jsme novou trasu 6 km a přitom jsem si ještě přeměřoval úseky a snažil se tempo přibližovat k 4.30 min./km a přece jenom je to volnější fáze.Na pilinové dráze jsme v protisměru potkali taky běžce s čelovkou pozdravili jsme se a byl to asi někdo známý jak mě vřeleji zdravil už o něco dříve než ja jeho,ale nepoznal jsem ho v té tmě a jen se nám oběma odráželo to reflexní oblečení a mě tedy asi o dost víc ve svitu jeho čelovky,protože ty naše oddílové mikiny přece jenom jsou v tomto unikátem a ne každý výrobce si dovolí tak drahý potisk reflexního materiálu jaký máme my speciálně na zakázku.Postupně se rozbíhám v chladu a teplota +0,7 až -0,1°C je postupně příjemná.S Cantem to je trochu těžší v tom že v úvodu dost očurává stromy a ja musím přerušovat trénink.HOLKI čapnou přímo na trasu a Cant musí k nějakému stromku kousek od cesty kama běžíme a vždy mě někam kousek tedy zatáhne bokem kde ja nechci.Trochu mě to při běhu v zimě vadí,ale brzo bych si zvykl.Celkem tedy pohodička a solidní tempo a takový volnější den co do objemu.

 

CantObrazek

6 km   tempo  4.32,5 min./km     č.27,15 min. 

 

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// 

1.3.2011 úterý:

 

Celkem zatím : 7,2 km

1.fáze tempová vytrvalost

2. fáze rychlost a spec. tempo

 

 

 

 

1.fáze:

Krásně a azuro/šlo nám to výborně/rychlý průměr za trénink/cítím se po rege lince hodně odpočinutý:

Dnes nás s HOLKAMA přivítalo venku nádherné azuro počasí s teplotou -3,3°C až -1,6°C,ale na slunci bylo tepleji a opět jsem už na 2,3 km sundával mikinu a běžel jsem v tričku.Odpoledne mě čeká rychlostní trénink a tak jsem si ráno dal za úkol běžet vytrvalostně ,ale snažit se tlačit to k 4.00 min./km.To se mě s lehkostí podařilo a rozběh 4 km jsem šel úžasně tedy jen z mého pohledu a časy paráda 4.05/3.95/3.55/3.50 min. celkově za 15,49 min.Hlídal jsem si stále techniku a ono to šlo i samo.Ta pondělní regenerační linka fakt jde cítět že tělo více zregeneruje a v úterý se líp a lehčeji maká.Na 4 km jsem potkal před sebou běžce z Vítkovic a tak jsem je trochu doběhl,protože oni šli nějaký úsek na pilinové dráze a ja šel abych je dobíhal tempo 3.42 min. což byl můj vlastně 5 km.Pak jsme se oddělili na naši další trasu a ja to chodil pořád pod 4.00 min./km.Na 6,3 km jsme potkali už dost velkou dogu-štěněte psa a HOLKI se ho báli a on byl takový neobratný a pobíhal kolem a dost to dunělo jak by běhalo nějaké malé slůně.O kousek dál nad rybníkem jsme potkali Cyra s pánečkem ,prohodili jsme pár slov jak je dnes pěkně a on se mě zeptal kolik dnes běháme a tak jsem mu říkal že ještě odpoledne jdeme společně běhat s týmem a on na to že to je fajn když tak všichni i se psama společně běháme.Dnešní ranní fáze mě tedy strašně vyšla a cítěl jsem se skvěle odpočinutý prostě paráda není co dodat dál.Celkově jsme dali 7,2 km a těch posledních 200 m už volněji.

(Celkově 7,2 km č. 28,19 min.)

7 km   tempo  3.55,0 min./km     č.27,25 min.

 

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

28.2.2011 pondělí:

 

Celkem : 14,1 km

1.fáze vytrvalost

2. fáze regenerace

3.fáze regenerační výklus

 

 

 

 

2.fáze:

Regenerační večerní výklus s HOLKAMA/hvězdy na obloze/kontrola tratě pro zítřejší trénink našeho týmu:

Večer už to bylo opravdu jen regenerační proběhnutí s HOLKAMA a vlastně takové vyvenčení.Nakonec jsme dali 4 km za 20,26 min.Snažil jsem si té pomalosti co nejvíce užívat při dnešním volném dnu.Na pilinové dráze jsem se díval na oblohu plnou hvězd a taky později kontroloval zledovatělý chodník kde zítra náš tým bude běhat úseky a vypadalo to dnes dost špatně.Byl celý zledovatělý.Odpolední slunce však chodník jemně vysušilo aspoň na krajích a tak se asi bude zítra po tom povrchu v pohodě už běhat.Dnes bylo -2,8 až -2,6°C a vše bylo pěkně zmrzlé a nikde ani živáčka.Dneškem jsem dočetl knihu ,,O čem mluvím,když mluvím o běhání" od japonského spisovatele Haruki Murakamiho a je mě už líto že to pohodové čteníčko skončilo.Moc mě jeho pojetí sportu zaujalo a dobře se to četlo jeho zážitky z běhů a závodů.Takže dnes jsem najel na novou knížku od Nancy Clark ,,Sportotovní výživa"  a chvilku budu tedy číst trochu odbornější texty.Je to kniha s nejnovějšími poznatky o výživě sportovců a tak je třeba trochu doplnit informace a vylepšit zase o kousek mé stravování a odstranit nějaké chybičky v mé životosprávě.

4 km   tempo  5.06,5 min./km     č.20,26 min.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář