Jdi na obsah Jdi na menu
 


21.5.2011 Horský silniční běh Štramberská 10.

21. 5. 2011

Zatím jen EXPRES EXTREME zprávy:

Celkovým vítězem se stal Jakub Bajza z AK ASICS Kroměříž 34,34 min. před druhým Václavem Bitalou z Lašského běžeckého klubu Kopřivnice 36,42 min. a na 3.místě doběhl Tomasz Wróbel z POLSKA 37,16 min.

V ženách vyhrála Petra Pastorová MK Seitl Ostrava 42,50 min.Na 2.místě doběhla Adéla Esentierová Baláž EXTREME-TEAM Ostrava a na 3.místě skončila Veronika Jerglíková Štěpánkovice 47,42 min. 

V hlavním závodě se zúčastníl rekordní počet 98 startujících.Teplé až dusné počasí,ale podmínky dobré.Bezvětří polojasno teplota kolem 22-24°C a na slunci místy i 30°C.Před startem jemně na chvíli poprchávalo.Celá trasa na suchém povrchu.

Závod z pohledu našeho TEAMU:

Ja (Roman Baláž) jsem skončil na 5.místě v kat. M-40 časem 39,16 min.Celkově jsem skončil na dobrém 10.místě.Závod byl pro mne přípravou a posledním tempovým testem na blížicí se maraton v Chorvacku a běžel jsem docela půl závodu s velkým přehledem a zadrženě.Jsem velmi spokojen s gradující formou a jen v kopečcích jsem nešel sice špatně,ale čekal jsem větší výkonost a sílu z posledních tréninků v kopcích.Celkový tempový projev však byl super a vydržel bych tímto tempem hodně dlouho.

Adéla Esentierová skončila na 2.místě v ženách do 34 let a na 2.místě i celkově.Její plánovaný scénář byl ještě zadrženější než u mne a  před blížicím se maratonem v Chorvacku měla za úkol zvládnot tento závod v pohodě a už jen ladit což ona na vrcholné důležitější podniky tedy umí (viz. Pražský maraton 3.05,57 hod.) a doběhla neboli doklusala v pohodovém čase 45,42 min.

Lenka Hájková v kvalitně a početně obsazené kat. žen nad 35 let kde startovalo 12 běžkyň  vybojovala výborné 3.místo v čase 51,12 min. a celkově ji to vyneslo v ženách 7.místo kdy nechala za sebou hodně solidnějších soupeřek.

Anička Balážová běžela v nejmladší kat. dětí roč. 2008 a mladší a snad z 25 startujících skončila na trati asi 100 m někde kolem 18.místa ,ale výsledky dětí zatím nemáme tak je to jen hrubý odhad.Anička se pořád zlepšujé a doběhla už celkem v hlavní skupince dětí kdy za ní se ještě trousílo dost odpadlíků.Ty doby co jako nejmadší končila většinou i jako poslední už jsou pryč a bude to jen a jen lepší.

Celkově pro náš TEAM dvě medailové umístění 2.místo a 3. místo a 5.místo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bravo

(Rosťa, 21. 5. 2011 22:07)

Gratuluji k výborným výsledkům v dnešním závodě.Jste skvělý a perspektivní tým a opravdová výborná parta.Také se mě líbí vaše super oblečení na závodech.Tak zase příště někde AHOJ.