Jdi na obsah Jdi na menu
 


18.4.-24.4.2011 Náš trénink

18. 4. 2011

 

 

 

20.4.2011 středa:

Celkem: 15 km 

1.fáze: 8,9 km tempová vytrvalost

2.fáze: 6,1 km  vytrval + výklus

1.fáze:

Tempový trénink prohrávám s Adélou/jdu s chutí a netlačím na pilu/tempově se dostávám do vyšší kategorie/čekají mě dva závody/:

Po včerejších večerních intervalech jsem dnes plánoval nám dvěma tempový trénink s nižším tempem pro šetření se na čtvrteční desítku v Porubě.Adéla to šla přede mnou a nasadila vysoko laťku tak jsem ji zdrbal proč tak rychle a byl rozhodnutý že nepůjdu po jejich časech protože cítím že teď když přichází forma musím běhat s chutí a musí to jít samo.Měl jsem už i tepleji a tak jsem se obávál jestli HOLKI to daji v tempu.Rozběh 3 km za 4.04/3.54/3.53 min. celkově za 11.51 min.Na 3 km dráze jsme rozjeli kilometrové intervaly podle chutí a první kilák za 3.46,5 min. a docela to šlo.Pak jsme už byli celkem rozběhnutí a opět jsem cítěl lehkost při dosahování těchto časů 3.42,4/3.42,4/3.42,5 min.Ještě jsme zaběhli jednu pětistovku za 1.41,6 min.Celý trénink byl v takovém lehčím duchu a vůbec jsem nemusel tlačit na pilu.Na všech časech jsem sice zaostal za Adélou,ale u ní to trochu teď dělá Lajka ,která pořád tlačí na pilu a tahá jak urvaná.Ja mám však dobrý pocit že jsem se tempově dostal do vyšší kategorie a jsem zvědavý na ty časy ve čtvrtek a v sobotu kde mě čekají dva 10 km závody a už teď jsem opět nadržený do vysokých obrátek a je to prostě droga.

 

                     s3700157.jpg

Ivana Zbořilová další naše vycházejí hvězda z naší běžecké továrny na úspěch.V neděli vyhrála Bolatickou 20 celkově v kat. žen.

2.fáze:

Jo Lajka je Lajka/večerní výklus v lepším tempu než bývá zvykem/vzpomínky kdy Lajka začínala/Lajka a canicrossy/v roce 1999 jsem vyhrál Mistrovství Evropy v canicrossu ve francouzském Lyonu:

Jo Lajka je Lajka jsem si v podvědomí pospěvoval když jsem ji vytáhl na večerní výklus.Kde jsou ty doby kdy jsem ji musel vše vysvětlovat a popohánět a naučit se spolupracovat.Teď to je pes s tahem na cíl a s možností i rychlých závodů v canicrossu po kterých opět nějak pošilhaváme a vždyť jsem MISTR EVROPY v canicrossu z roku 1999 z francouzského Lyonu a vím že canicross je především o dobrém tahajícím psovi a pak až páničkovi.Adélu to také láká a tak jen ten čas najít a připravit se na divoké časy kolem 3.00 min./km.Dnes tedy v lese příjemně chladno po velmi teplém odpoledni kdy ještě při našem běh už skoro za šera byli snad všechny lavičky v lese obsazený milostnými páry.Překvapivě díky Lajky byl trénink lehce v tempu a tak 4 km rozběh za 4.20/4.16/4.14/4.14 min. celkově za 17,04 min.Celkově jsme tedy dali pak 6,1 km a tempo jsme tak udržovali.Překvapilo mě jak lehce jsem běžel,protože jindy večer bývám už trochu unaven.Pomohl mě výborný studený vzduch a Lajka která tahala.Taky jsme byli s Adi,Aničkou a HOLKAMA s Cantem odpoledne na procházce v lese a tak jsem se i na chvíli natáhl na louce uprostřed pilinové dráhy na lavičku a lehce vyhříval na sluníčku a nabíral energii.Takže slušnej den a zítra se těšíme na Pustkoveckou 10 kde chci zase zaběhnout kvalitní čas na 10 km.

6,1 km              Ø4.17,7 min.    č. 26,12 min.

 

p1190687.jpg

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

19.4.2011 úterý:

Celkem zatím: 5,5 km 

1.fáze: 5,5 km vytrvalost

2.fáze: 0 km  rychlost-intervaly 10-11,5 km

1.fáze:

Venku ideál-slunečno a chladno ve stínu/dnes mě to bavilo nějak více/že by přicházela opět forma/:

Venku parádně slunečno a v lese přitom ráno ještě tolik chladu.Vyražíme s HOLKAMA na 5 km výklus jen tak se probrat,protože to hlavní nás čeká odpoledne.HOLKI trochu v úvodu stavkují ,protože čekají zase nějaký megatrénink a tak je uklidňují že jdeme jen 5 km což asi pochopili ,protože vyrazili vpřed.3 km za 4.13/4.10/4.14 min. celkově 12,38 min. což je slušné a stále si pochvalují ten chladný vzduch.V příštích dnes se má oteplovat tak jsem si slíbil že budu chodit ještě dříve ráno běhat abychom si to s HOLKAMA užívali a nebylo nám zbytečně horko.Potkali jsme 4 srnky na Novém kopci a na pilinové dráze HOLKI zase svedli menší bitku.Nikde žádný běžec překvapivě a tak sbíháme ke studánce kde se občerstvujeme.Zjíšťují že mě to dnes baví nějak více a chtěl bych běžet i více než 5 km tak nakonec dávám 5,5 km a krotím se preventivně na odpolední delší trénink.Zase zažívám jako včera ten pocit silných nohou jako bych chodil snad cvičit do posilovny a vžitého tempa a je to super zjíštění.Jako bych se znovu rozjížděl do formy.Prostě to tak cítím a každou sezónu zažívám na jaře mírný pokles formy a pak znovu nárust.Jedná se o období měsíců březen-duben ,ale není vždy přesné.Podle mě je to prvním výraznějším oteplením tělo jde dolů a chvilku trvá než se to znovu rozjede a teď to asi přichází,protože s některými závody jsem teď nebyl úplně spokojený jak mě to šlo.Veřovická 10 ukázala že tempově to není špatné a trochu tam byla únava ze sobotního docela rychlého závodu ve Vsetíně taky na 10 km.

 

17.4.11-verovicka-10---vecer-u-bohusa-vyskovice-zahradka-011.jpg

Veřovická 10 pro mě dost vydařený závod kdy jsem skončil na 2.místě v kat. M40 a celkově na 7.místě kde mě chybělo jen pár sekund na 5.-6.místo.Většinu závodu jsem běžel v čelní 6 členné skupině než se rozpadla před obrátkou a pak až do 9,5 km na 6.místě kde jsem pro svou taktiku pro úspěch v kat. obětoval 6.místo celkově,protože se ze zadu hrnulo a přibližovalo těsně před cílem dost běžců z mé kat. 

5,5 km              Ø4.11,8 min.    č. 23,05 min.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// 

18.4.2011 pondělí: 

Celkem zatím: 8,1 km 

1.fáze: 8,1 km vytrvalost-svižně

2.fáze: 0 km  relax běh a regenerace Vítkovice

1.fáze:

Rychlé tempo při volném pondělku/hodně srnek v lese/super počasí a rychle oteplování/těším se na regeneraci a bazén:

Po dvou víkendových závodech nás čekal výklus,ale ve vyšším tempu.S HOLKAMA jsme vyrazili o něco dříve,ale stejně nás oteplení zastihlo.V lese však ve stínu bylo stále příjemně chladno.Po prvním kiláku se rozbíhám a dávám úvodních 3 km za 4.09/4.10/4.02 min. celkem za 12,21 min.Postupně zjíšťují že běžím nějak rychle na pondělí a ono to jde samo.Nohy jsou silné a cítím se nějak moc tempově.To asi ty dvě desítky za víkend za 36,28 min. a 36,00 min.Na 5 km jsem za 20,32 min. a pořád zrychlují.Už si ,ale říkám budu brzdit vždyť je den volna.V lese je však nádherně a slunečné počasí prostě paráda.Dost všude lítá po lese srnek, snad jsme jich potkali na 10 kousků.Na pilinové dráze dost rušno nějaká škola a sem tam do toho běžci.HOLKI se poperou již tradičně a chtějí ke studánce.Mě se tam nechce z prudkého kopce a valíme poslední 2 km domů.Dnes na zaslouženou regeneraci a těším se na potápění a zadržování dechů pod vodou a taky na Adi a Ani.Zase budeme blbnout ve vodě.

8,1 km              Ø4.05,3 min.    č. 33,07 min.

10.4.11-rybnik-cross-15-km-012.jpg

Minulou neděli jsme po 15 km cross závodě v polském Rybníku navštívili moc útulný a hlavně s dost teplou vodou 25 m bazén a vedle různých blbinek ve vodě dala Adi pro ni rekordních 500 m na vyplavání.Ja jen 250 m :-).  

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář