Jdi na obsah Jdi na menu
 


11.4.-17.4.2011 Náš trénink

12. 4. 2011

 

 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// 

14.4.2011 čtvrtek:

Celkem: 20,6 km 

1.fáze: 8 km vytrvalost-svižně

2.fáze: 12,6 km  tempová vytrvalost+vytrvalost

1.fáze:

Další ochlazení/šlo mě to překvapivě lehce a s chutí a bez únavy po včerejším večerním  závodě/HOLKI pěkně tedy špinavé/večer na společný trénink naši treninkové skupiny:

Opět chladnější počasí nás dnes přivítalo s HOLKAMA v lese.Teplota 4,6 až 4,5°C ,ale opět už na 1 km jsem sundával mikinu a běžel jen v tričku.Čekal jsem pomalejší tempo a únavu ze včerejšího večerního závodu,ale naopak jsem běžel překvapivě lehce a taky s chutí a rychle.Celé jsem to pojal jako výklus a tempově poběžíme až večerní trénink v naší treninkové skupině.Trochu taky už dnes mokro po dešti a sem tam už bláto a tak se musím pochválit že jsem vytáhl raději záložní S-laby 2 Salomony kterých už mám doma v podobném stavu troje a další S-lab 3 úplně nové a ty šetřím do čistého terénu.Rozběh 3 km za 4.28/4.03/4.10 min. celkově za 12,41 min. a na 5 km čas 21,12 min.HOLKI běžely dost už špinavé a tak jsem přemýšlel jak je budu v cíli zase čistit několika hadrami.Adéla zrovna běhá po lese to samé co ja když píšu právě tento příspěvek a Lajka a Cant taky asi rovnou poputují do vany po tréninku.Dnes byl perfektní čistý a studený vzduch pro běhání a to je pro nás hned oživení.HOLKI se tradičně poprali na pilinové dráze kdy už jsem je musel popohánět ,protože mě začalo být jemně zima v tričku.Celkově taková pohodička a výborně jsem se cítěl lehoučce.Celý trénink jsem přemýšlel kolik je Adéla momentalně schopná zaběhnout hladkou desítku a dospěl jsem k zajímavému číslu a jsem zvědavý jestli se mě to potvrdí kdy včera Adélu i Ivanu na 3 km testovací závodní tratí jsem odhadl s přesností skoro na sekundu.Budu Adéle teď ještě více pomáhat s tempem v tréninku,protože ona má schované v sobě nedozírné možnosti rychlosti a tempa.Má to po otci který taky běhal maratony a různé běžecké závody a má na to postavu a hlavně psychiku kde ještě vidím mnoho rezervy aby to bylo profesorské běhání.

                                     s3700183.jpg

Foto: Radim Lipták  Včera jsem na dráze na povrchu conipur obsadil 2.místo  v kat. 45-54 let v mém nejsabším čase asi všech dob 10.21,6 min.Vždy jsem to běhal pod 10,00 min. a hodně časů jsem zaběhl kolem 9.43 až 9.49 min.Na tyto krátké závody specialně netrénuji a taky mě moc nesedí a není to má parketa jako např. hodinovka apd. delší dráhové závody od 10 km.

8 km         Ø4.14,9 min.             č. 33,59 min.

2.fáze:

Společný trénink:

Připravuje se....Sešlo se nás celkově 10 kousků a trénink byl docela divoký.Sestava: Ja,Markíza,Marika,Adi,Cant,Lajka,Ivana,Naďa,Tana,Pavel.

První společný trénink přes polanecký les a kolem Odry a rybníků.Hláška dne.....kdyby mě to nikdo neřekl anich bych nepoznal že běhám v Ostravě.Opravdu louky a lesy v poodří to jsou nedozírné možností pro dlouhé běhy v přírodě.

 

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

                           14.4.11-spolecny-trenink-polanecky-les-a-rybniky-rudna-12-6-km-001.jpg

13.4.2011 středa:

Celkem zatím : 16 km 

1.fáze: 5,4 km vytrvalost

2.fáze: 10,6 km  specialní tempo-rychlost

1.fáze:

Opět den jako včera/ochlazení a padaly kroupy/v lese převeverkováno/HOLKI a jejich prací rituál/Adéla a její vzorný přístup k tréninkům:

Dnešní den svým složením opět kopíruje včerejší a tak jsem s HOLKAMA vyrazil dopoledne opět jen na krátký výklus,protože odpoledne nás čeká 3 km závod ve Frýdku-Místku.Tempo jsme opět neřešili a jen jsem si přioblékl po delší době rukavice a čelenku a vyrazili jsme do chladnějšího počasí.3 km rozběh za 4.25/4.11/4.09 min. celkově za 12,45 min.Dnes by se dal trénink nazvat všude samé veverky.Je to zajímavé některé dny nepotkáme ani jednu a dnes snad přes 10 veverek.V lese překvapivě žádný běžec a to je vzduch perfektně studený.Na začátku pilinové dráhy si HOLKI zase užily svůj prací rituál kdy se musí zastavit asi tak na 1-2 min. a HOLKI se ze srandy perou.Je to každý trénink a oni si to tak nějak vybudovaly samé a většinou si začíná tedy Marika.Jsou dokonalé rozběhnuté a berou to jako radostné vyjádření z pohybu.Asi na 5 km začalo jemně pršet a do toho bílé malé kroupy.Doma mě čekala Adéla už v plné zbroji a v nových týmových elasticích ,aby mě střídala s její smečkou B tedy Cantem a Lajkou.Ona teď nabírá ohromnou formu a hlavně chuť do běhání a vše pečlivě dodržuje mé naordinované dávky.Teď to jde samo a nemusím ji už skoro 3 týdny do ničeho nutit a ona si vše pečlivě odběhává sama od sebe.Je velká škoda že ji různé okolnosti od konce února do konce března přibrzdili a už mohla být o dost dále.V Hranicích však svým časem na 20 km trati ukázala že to jde opět nahoru a chce to čas a klid.Což teď ma.

5,4 km         Ø4.15,5 min.             č. 23,00 min.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// 

12.4.2011 úterý:

Celkem: 17 km 

1.fáze: 5,6 km vytrvalost

2.fáze: 11,4 km  rychlost

1.fáze:

Pohodový výklus/Simona Vrzalová v zápřahu se psy/dovádějící zající a nepozorná veverka/solidní tempo/odpoledne intervaly:

Dneska nás čeká večerní společný trénink našeho týmu a tak jsme s Adi pojali dopoledne jako pěkný výklus.Adéla vyklusala s Lajkou a Cantem a trochu pokecala na pilinové dráze v Běláku se Simonou Vrzalovou a Katkou Bobotovou-Bluchovou dalšími skvělými běžkyněmi našeho regionu a dokonce Simoně půjčila psy aby si to vyzkoušela jak se trénuje v zápřahu.Velmi ji to překvapilo jak psi pomáhaji.Ja s HOLKAMA vyrazil hned po Adéle a vyloženě jsme si to užívali.Tempo jsme neřešili a i tak se pohybovalo na 3 km rozběhu za 4.19/4.18/4.08 min. celkově za 12,45 min.Na startu si chtěla Markíza hrát s jednim psem a vyvlekla se mě z postrojů a běhala kolem něj a pak mě utekla domů.Vytasil jsem na ni mou novou metodu silného přivolání až se bála a když přišla tak jsem ji pochvalil a ona čekala nějaké vyhubování.Na 4 km na pilinové dráze dnes po běžcích jako by se propadla zem a tak jsme zamířili ke studánce na vodu.Tam nás překvapili dva zajíci jak se nahánějí a asi to byl páreček a různě po sobě a kolem sebe poskakovali.Marika šílela a Markíza se přidávala.Vodítko a amortizer natažen na doraz a zající jen 20 m před náma.Před tím jsme potkali na zemi pobíhající nepozornou veverku která nás asi ani neviděla ,protože na chodníku jsme se přiblížili snad na 3 m.Takže to bylo takové volné ranní dopoledne v týdnů který jsme nazvali SPEED týden.

 

                       p1190687.jpg

Foto: Libuše Kuchařová  Cant s Lajkou po závodě v polském Rybníku byli rádi že už nemusejí čekat v autě při závodě páničků.Při rozběhu dali jen 3 km tak měli plno roupů.

5,6 km         Ø4.15,4 min.             č. 23,50 min.

2.fáze:

Společný trénink:

Připravuje se.Zúčastnili se Ja,Adéla,Ivana,Naďa/Tana.Celkově jsme naběhali 11,5 km a Ivana asi o 3 km více už v rozběhu.Dnes to bylo dost vyrovnané a v rozběhu na 4 km padaly výborné časy.Adéla 15,15 min. Ja 15,20 min.Ivana pod 16,00 min. a Na´da s Tanou těsně nad 16,00 min.Při 10x400m mě to dnes moc nešlo asi po větším obědě a tak Adéla tlačila na mě Ivana na Adélu a Naďa s Tanou viseli co to šlo.Takže Ja to chodil těsně pod 1.20 min. a holky tak do 2-3 s. za mnou a Naďa 3-7 s.Tabulku s časy všech dodám až se dám do kupy doma najím vykoupu a tak :-).Zítra nás čeká 3 km závod ve Frýdku-Místku a tak se tam asi ukážeme v silné sestavě hlavně žen. 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář