Jdi na obsah Jdi na menu
 


Porubský 1/4maraton 10,550 km

28. 10. 2010

157 běžců doběhlo do cíle a my jsme dopadli takto:

Baláž EXTREME-TEAM Ostrava:

Obrazek

Dnes po závodě na obědě u Babi a Dědy v Porubě.

 

 

 

Celkově Umístění v kat.. Jméno      Čas 
  12.místo     6.místo  M-40 Baláž Roman     37,05 min. 
  16.místo    7.místo  M-40  Oborný Radim      37,35 
  45.místo    3.místo  Ž-34  Adéla Esentierová      41,21 
  62.místo 20.místo M-40  Vernarský Jaroslav      43,18 
  70.místo  30.místo M do 39  Žídek Roman      44,06 
  92.místo    6.místo Ž-34  Zbořilová Ivana      45,59 
104.místo    5.místo Ž-nad 35 Hájková Lenka      47,40 
107.místo    9.místo Ž-34 Kütrenbeirová Naďa     48,03 
142.místo  13.místo Ž-34  Hufová Daniela      53,57 

Celkové výskedky:

Zítra odjiždíme s Adélou na soutředění do Krkonoš a tak se chystáme na cestu,takže dnešní naše vystoupení zhodnotím jen ve zkratce a později po sobotním XPOWERU 19 km v Janově doplním další poznatky do neděle.

Všem blahopřeji k vynikajícím výsledkům a asi předběžně vydím že naše kvalitní práce i v tréninku a metodice jemně už jde vidět a to jsme teprve na začátku dlouhé cesty.Také zástupce LOWELL pro byl asi velmi spokojen když viděl že jsme obsadili přední místa v kategoriích.Hodně nám jeho známi a rodinka asi (10 lidí) fandili a byli to Ti v tom černém oblečení těsně za cílovou bránou a vždy mohutně povzbuzovali při proběhnutí našeho dresu.Tímto jim i moc děkuji za vytvoření výborné domácí kulisy.

Sebe nebudu hodnotit,ale v silné konkurenci a na to že trénuji na maraton příští týden tak jsem nakonec spokojen hlavně s časem a pohodovým během bez krize.Umístění v kat. jsem čekal tedy lepší,ale naše kat.byla prostě kvalitní.V prvních 12 lidech 7 veteránů to mluví samo za sebe.

ObrazekCo do umístění i časů se stala největší hvězdou týmu Adéla a jako jediná se dnes z nás postavila na bednu.Jeji čas na čistou desítku už se tedy potvrdil na úrovni asi nejhůře 39,10 min.Dnes se špatně vyspala kvůli malé a tak ten výkon mohl být možná lepší a má za sebou ještě Ostravský maraton a před 4 dny Kobeřický 1/2maraton a jeji přemožitelky určitě běhali jen kratší tratě a ladili na dráze.Adéla bude ještě letos pokoušet maraton pod 3 hod. tak to k tomu v tréninku směřuje.Nemá ještě rychlost na kratší tratě do 10 km.

Radim ač mě psal před závodem že je trochu v útlumu a necítí se tak zaběhl výborně a těsně za mnou a pomohl družstvu už k asi jistému 2.místu v celoroční soutěži MBP.Takže se snad dnes opět nadechl k lepším výsledkům ,které předváděl ještě nedávno v létě.

Jarda má po sobotním Chřibském maratonu a nedělním 1/2maratonu v Kobeřicích a tak je to solidní výsledek a čas po velké únavě z víkendu.

Roman Ž. se přibližuje k hranicí 40 min. na 10 km a podle informací byl dnes spokojený s časem.

Ivana dnes opět překvapila a zatím se usadila nečekaně jako naše týmová ženská dvojka.Potřebuje v klidu naběhat km a má také ještě mimino na starost, ale teď jde výsledkově i tak svižně nahoru.Dnes asi osobák a pěkně v předlouhé cílové rovince s velkou trpělivostí takticky porazila dvě soupeřky s kterýma to dlouho na trati táhla.Ještě půjde hodně nahoru pokud bude přistupovat k tréninku tak jak zatím přistupuje.

Lenka taky jen jak si jemně udělá více času na trénink při své pracovní vytíženosti tak půjde velmi rychle nahoru.Viděl jsem ji běhat v úterý naše intervaly a má velký potenciál v tempové vytrvalosti.V posledních úsecích na tréninku už proháněla ostatní co ji cukali v úvodu 10 intervalů.Dnes dlouho držela tempo ve skupině na bednu v kat. a v závěru to bohužel neudržela.

Naďa byla taky spokojená s výborným časem a na tréninku běhá výborně a musí se trochu vyzávodit.Taky však doma mimino ,takže toho musí stíhat více.Pokud si to vše pořeší půjde velmi hodně nahoru,protože moc chce makat a pracovat na sobě.

Daniela je podle ohlasů velmi spokojená s časem a už těsně atakuje hranicí 50 min. na 10 km.Začala letos více trénovat úplně z ničeho a je to hned vidět.Brzo se pod těch 50 min. dostane.V tréninku s náma už vydržela běžet 7 km tempem kolem 4.15 min/km sice s pomoci Bárnyho,ale to už není takový velký rozdíl.Sem tam se ještě umisťovala na chvostu startovního pole dnes nechala za sebou však už 15 běžců a myslím i dvě ženy.Takže velký úspěch.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace

(RepliCant, 28. 10. 2010 20:14)

Moc gartuluji všem z BALÁŽ EXTREME - TEAMU Ostrava, že tak skvěle běželi Porubský 1/4maraton a chci k tomu jen dodat : VYDRŽTE S NÁMI TRÉNOVAT A ZLEPŠENÍ PŘÍJDE SAMO!
Jsem takový Romanův pokusný králíček a ze začátku se všichni smáli a nikdo z jiných oddílů nevěřil, že budu někdy dobře běhat na bednu, ale jak vidíte z NIKOHO se stal někdo se spoustou cílů :-)
Běhání je každodenní odříkání a dobře zaběhnutý závod je pro mě odměna za tvrdý trénink, který asi ještě budeme muset přitvrdit a vytuningovat!!!