Jdi na obsah Jdi na menu
 


17.9.2011 Baroko maraton Plasy u Plzně 42,195 km

22. 9. 2011
Lukáš hající barvy našeho klubu dosáhl času 3.44,38 hod. a jen připomináme že se jednálo o horský maraton s převýšením 700 m.Lukáš se po příjezdu z expedice Pamír 2011 Pik Lenina potýká s určitým nachlazením a musel brát antibiotika.
 
A jak to viděl Lukáš:
 
Dne 17.9.2011 jsem se zúčastnil nádherného horského běhu v okolí Plas u Plzně. Baroko maraton je během nejen pro ty, co si sahají pro zbytky sil při každém závodě a pro které je běh jednou z náplní života, ale i všechny, kteří běhají jen pro radost, rádi si vychutnávají podzimní nádheru běžeckých tratí v údolí řeky Střely a romantickém okolí. Jednalo se o nádherný horský maratón v celkové délce 42 km s převýšením 700 m. Díky nemoci co jsem měl týden před závodem jsem ani nedoufal v dobré umístění a hlavně měl jsme ambice jen dokončit, ale nádherná příroda a krásné počasí mě vybičovalo běžet trochu více než jsem předpokládal a bylo to nádherné. Začal jsem velice volným tempem a do 10 km přesně jak dle očekávání jsem vyběhával antibiotika a nohám se naprosto nechtělo. Za 10 km se oddělil 1/2 maratón a běžel jsem osamocen až skoro do cíle. Přetrvávající krize skončila kolem 15 km v půlce největšího stoupání. Po vyběhnutí na vrchol kopce se mi začalo běžet až nečekaně dobře. Začal jsme tedy zrychlovat, a také jsem začal zrychlovat z důvodu neznalosti času. Nechal jsem na stole hodinky a poprvé jsme běžel a neznal čas. O to větší bylo mé překvapení když jsem v cíli na místním sportovním centru viděl cedulku s časem 3:44:38 a hlavně jsem závod dokončil na 16. místě z celkových 98 běžců co závod dokončili. S časem jsem díky nemoci naprosto spokojený a zjistil jsem, že i nemocný jsem schopen běžet docela dobře a vydržet délku maratónu. Další běh co mě čeká je městský 1/2 maratón v Plzni, kde jak doufám konečně atakuji hranici 1:38.Tento závod se běží 8.10.2011.
Lukáš Pilař
 
PS.: Mám tam na zaslané fotce tričko Durateku. Půjčil jsme si ho neboď jsem doma zapomněl vše. Hodinky i trička. Omlouvám se. V závodě jsme byl ale přihlášený za Baláž EXTREME TEAM Ostrava
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář