Jdi na obsah Jdi na menu
 


17.6.2011 Krakonošová 100.Lukáš Pilař na 8.místě celkově.Závod byl kvalifikací na Ultra-Trail du Mont-Blanc

21. 6. 2011

V pátek 17.06.2011 se ve Vrchlabí sešli opět příznivci horského extrémního běhu a horských dálkových pochodů. Konal se tam již 45. ročník horského dálkového pochodu a běhu Krakonošova stovka. Start byl ve Vrchlabí v 21:00 a běželo se přes Žalý, Rovinka, Třídomí, H. Mísečky, Dvoračky, Ručičky, Harrachov, Vosecká bouda, Sněžné jámy, Lužická bouda, Polana, Sch. Strecha Akademicka, Sněžka, Pomezní boudy, V. Úpa, Pec pod Sněžkou a zpět do Vrchlabí. Za Baláž Extreme Team jsem se zúčastnil já Lukáš Pilař. Uvedený dálkový běh, pochod je i je kvalifikačním závodem pro závod Ultra-Trail du Mont-Blanc, kterého se chci příští rok zúčastnit. Závod začalo 250 a dokončilo 142 závodníku v časovém limitu 24 hodin a 17 závodníku dokončilo nad časový limit. Já jsem skončil na 8.-9. místě spolu se svým spoluběžcem Janem Martyčákem s kterým jsem běžel závod od 52 km, v čase 13 hodin a 55 minut.
Jednalo se o překrásný adrenalinový závod, který byl velice stížen počasím. Ve dvě hodiny v noci u Lužické boudy začala průtrž mračen, která trvala cca 2 hodiny, díky ní jsem nádherně promokli a dále strašně mrzli, padali přes kořeny a zapadaly do bahna. Naštěstí přišel výstup na Sněžku a bylo zase teplo. Byl to krásný adrenalinový běh na nesmírnou vzdálenost, kdy vše je v hlavě a nikoliv v nohách, ty poslouchají hlavu.
Celý závod jsme běžel v botech S-Lab 3 XT WINGS od našeho sponzora Salamon-run a velice se osvědčily bez jakých koliv pryskýřům a otlačenin. Velice tím děkuji.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

xxx

(RepliCant, 22. 6. 2011 22:58)

Lukáši, všchna čest, teda určitě to bylo extremně těžké a do toho to počasí, ta příroda si s námi umí pěkně pohrát co?
Jednou si to taky zaběhnu, možná s Romanem - jestli mi bude ještě
stačit :-D :-D :-D
Krkonoše jsou překrásné a můžu říct, že velkou část trasy znám a proto si umím představit jak to bylo náročné, i když se 100km trasou zatím nemám zkušenost, rozhodně se tomu nebráním, tím spíš pokud se jedná o horský terén. Konečně s tvým názorem, že je vše v hlavě uplně souhlasím a je to jen o vůli a silné psychice!
No uvidím, jak na Beskydské7 - myslím je taky nominační na Ultra Trail Mont-Blanc.